Board: universal; multiadapter; W: 20mm; L: 23.5mm; SSOP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE931-03
Tootja: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Tootja tootekood: RE931-03
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; multiadapter; W: 20mm; L: 23.5mm; SSOP20
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 20mm |
| Length | 23.5mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | gold plated soldering pads |
| Soldering pads configuration | SSOP20 |