Board: universal; multiadapter; W: 61.4mm; L: 81.7mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE931
Tootja: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Tootja tootekood: RE931
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; multiadapter; W: 61.4mm; L: 81.7mm
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 61.4mm |
| Length | 81.7mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | gold plated soldering pads |
| Soldering pads configuration | SSOP14, SSOP16, SSOP20, SSOP24, SSOP28, SSOP48, SSOP56 |