Board: universal; multiadapter; W: 13.5mm; L: 20.5mm; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE932-04
Tootja: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Tootja tootekood: RE932-04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; multiadapter; W: 13.5mm; L: 20.5mm; SO16
| Material | FR4, fiberglass |
| Width | 13.5mm |
| Length | 20.5mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | gold plated soldering pads |
| Soldering pads configuration | SO16 |