Board: universal; multiadapter; W: 19.05mm; L: 31.75mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE936-08
Tootja: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Tootja tootekood: RE936-08
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; multiadapter; W: 19.05mm; L: 31.75mm
| Material | fiberglass, FR4 |
| Width | 19.05mm |
| Length | 31.75mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | gold plated soldering pads |
| Soldering pads configuration | SSOP24, TSSOP24 |