Display: OLED; graphical; 1.54"; 128x64; Dim: 42.4x38x5.36mm; PIN: 7
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REA012864AEYAP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REA012864AEYAP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 1.54"; 128x64; Dim: 42.4x38x5.36mm; PIN: 7
| Supply voltage | 2.8...5.5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | yellow |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 7 |
| Type of pin configuration | 1x7 |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 1.54" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 35.05x17.51mm |
| Type of display | OLED |