Display: OLED; graphical; 1.92"; 160x128; Dim: 34.9x57.8x5.36mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REA160128AYPP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REA160128AYPP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 1.92"; 160x128; Dim: 34.9x57.8x5.36mm
| Supply voltage | 3...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | yellow |
| Interface | SPI |
| Number of pins | 7 |
| Type of pin configuration | 1x7 |
| Display resolution | 160x128 |
| Screen size | 1.92" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Kind of controller | SH1108 |
| Type of display | OLED |