Display: OLED; alphanumeric; 8x2; Dim: 58x32x10mm; yellow; PIN: 16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC000802AYPP5N00100
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REC000802AYPP5N00100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; alphanumeric; 8x2; Dim: 58x32x10mm; yellow; PIN: 16
| Supply voltage | 4.8...5.3V DC |
| Colour | yellow |
| Interface | 6800 |
| Number of pins | 16 |
| Dimensions | 58x32x10mm |
| Type of pin configuration | 2x8 |
| Number of characters (columns x lines) | 8x2 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Window dimensions (H x W) | 38x16mm |
| Type of display | OLED |
| Digit height | 5.56mm |
| Character width | 2.96mm |