Display: OLED; alphanumeric; 12x2; Dim: 55.7x32x11mm; green; PIN: 15
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC001202AGPP5N00100
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REC001202AGPP5N00100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; alphanumeric; 12x2; Dim: 55.7x32x11mm; green; PIN: 15
| Supply voltage | 4.8...5.3V DC |
| Contacts pitch | 1.27mm |
| Colour | green |
| Interface | 6800 |
| Number of pins | 15 |
| Dimensions | 55.7x32x11mm |
| Type of pin configuration | 1x15 |
| Number of characters (columns x lines) | 12x2 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Window dimensions (H x W) | 46x14.5mm |
| Type of display | OLED |
| Digit height | 5.5mm |
| Character width | 2.65mm |