Display: OLED; alphanumeric; 16x2; Dim: 85x30x10mm; blue; PIN: 14
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC001602DBPP5N00100
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REC001602DBPP5N00100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; alphanumeric; 16x2; Dim: 85x30x10mm; blue; PIN: 14
| Supply voltage | 4.8...5.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | blue |
| Interface | 6800 |
| Number of pins | 14 |
| Dimensions | 85x30x10mm |
| Type of pin configuration | 2x7 |
| Number of characters (columns x lines) | 16x2 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Window dimensions (H x W) | 66x16mm |
| Type of display | OLED |
| Digit height | 5.55mm |
| Character width | 2.95mm |