Display: LCD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC002004BGPP5N00100
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REC002004BGPP5N00100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD
| Supply voltage | 4.8...5.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | green |
| Interface | 6800 |
| Number of pins | 16 |
| Dimensions | 98x60x10mm |
| Type of pin configuration | 1x16 |
| Number of characters (columns x lines) | 20x4 |
| Kind of display | alphanumeric |
| Display technology | COB |
| Window dimensions (H x W) | 77x25.2mm |
| Type of display | OLED |
| Digit height | 4.75mm |
| Character width | 2.9mm |