Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 2A; 1"x1"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC10K-243.3SAW/H2
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC10K-243.3SAW/H2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 2A; 1"x1"
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Number of outputs | 1 |