Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: 24VDC; Uout2: -24VDC; 1"x1"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC10K-4824DAW/H2
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC10K-4824DAW/H2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: 24VDC; Uout2: -24VDC; 1"x1"
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Output current 2 | 208mA |
| Output voltage 2 | -24V DC |
| Number of outputs | 2 |