Converter: DC/DC; 150W; Uin: 9÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 12.5A; 109g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC150H-4812SUW
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC150H-4812SUW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 150W; Uin: 9÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 12.5A; 109g
| Output current | 12.5A |
| Mounting | THT |
| Case | Half Brick |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 57.9x61x12.7mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...75V DC |
| Efficiency | 89.5% |
| Number of outputs | 1 |