Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 6A; 1"x1"; REC30K
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC30K-2405SZ
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC30K-2405SZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 6A; 1"x1"; REC30K
| Output current | 6A |
| Mounting | THT |
| Case | 1"x1" |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |