Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 24VDC; Iout: 1.25A; 1"x1"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC30K-2424SZ
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC30K-2424SZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 24VDC; Iout: 1.25A; 1"x1"
| Output current | 1.25A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |