Converter: DC/DC; 5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 1A; DIP6; 12g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC5K-2405SAW/H4
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC5K-2405SAW/H4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 1A; DIP6; 12g
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |