Converter: DC/DC; 5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 1A; DIP24
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC5K-2405SRW/H4/A
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC5K-2405SRW/H4/A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 5W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 1A; DIP24
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 4kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |