Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 1"x1"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC8E-2412D/CTRL/X1
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC8E-2412D/CTRL/X1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 1"x1"
| Output current | 333mA |
| Mounting | THT |
| Case | 1"x1" |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 84.5% |
| Output current 2 | 333mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |