Converter: DC/DC; 8W; Uin: 20÷60V; Uout: 5VDC; Iout: 1.6A; 1"x1"; 17g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REC8E-4805S/CTRL/X1
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REC8E-4805S/CTRL/X1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 8W; Uin: 20÷60V; Uout: 5VDC; Iout: 1.6A; 1"x1"; 17g
| Output current | 1.6A |
| Mounting | THT |
| Case | 1"x1" |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...75°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.6kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |