Module: LED; LED diode 5mm red; Grove; 3.3÷5VDC; 20x20x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RED LED
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: RED LED
Spetsifikatsioon tootele Module: LED; LED diode 5mm red; Grove; 3.3÷5VDC; 20x20x20mm
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Colour | red |
| Interface | Grove Interface (4-wire) |
| Series | Grove |
| Kit contents | module |
| Dimensions | 20x20x20mm |
| Kind of module | LED diode 5mm red |
| Additional functions | adjustable LED brightness (potentiometer) |
| Information | Product is not a working device, but only component |