Power supply: switched-mode; for DIN rail; 480W; 48VDC; 10A; 93.5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REDIIN480-48
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REDIIN480-48
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for DIN rail; 480W; 48VDC; 10A; 93.5%
| Output current | 10A |
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 480W |
| Operating temperature | -30...50°C |
| Protection | anti-overvoltage, overheating, short circuit protection, over current |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 48V DC |
| Efficiency | 93.5% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Kind of power supply | for DIN rail |