Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 120VDC; Ø10x16mm; ±20%; 285mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REF1016560M120K
Tootja: KYOCERA AVX
Tootja tootekood: REF1016560M120K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 56uF; 120VDC; Ø10x16mm; ±20%; 285mA
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 16mm |
| Operating current | 285mA |
| Body dimensions | Ø10x16mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 56µF |
| Type of capacitor | electrolytic |