Display: OLED; graphical; 100x16; Window dimensions:99x24mm; blue
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REG010016BBPP5N0
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 100x16; Window dimensions:99x24mm; blue
| Supply voltage | 3...5.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | blue |
| Interface | 6800, optionally 8080, optionally SPI |
| Number of pins | 16 |
| Dimensions | 122x44x10mm |
| Type of pin configuration | 1x16 |
| Display resolution | 100x16 |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 99x24mm |
| Kind of controller | WS0010 |
| Type of display | OLED |