Display: OLED; graphical; 2.4"; 100x16; Dim: 84x44x10mm; green; 5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REG010016EGPP5N00100
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REG010016EGPP5N00100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 2.4"; 100x16; Dim: 84x44x10mm; green; 5VDC
| Supply voltage | 5V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | green |
| Interface | 6800 |
| Number of pins | 16 |
| Dimensions | 84x44x10mm |
| Type of pin configuration | 1x16 |
| Display resolution | 100x16 |
| Screen size | 2.4" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 66x16mm |
| Type of display | OLED |