Display: LCD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REH012864KYPP3N00F00
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REH012864KYPP3N00F00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | yellow |
| Interface | 6800, 8080, I2C, SPI |
| Number of pins | 22 |
| Dimensions | 89.7x47.2x3.4mm |
| Type of pin configuration | 1x22 |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 2.7" |
| Kind of display | graphical |
| Window dimensions (H x W) | 61.41x30.69mm |
| Kind of controller | SSD1309Z |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |