Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A/250VAC; 5A; 400Ī©
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REL34012
Tootja:
Tootja tootekood:
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 5A/250VAC; 5A; 400Ī©
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Contact material | AgNi 90/10 |
| Terminal pitch | 7.62mm |
| Body dimensions | 20.7x10.7x12mm |
| Switched voltage | ≤ 400V AC |
| Coil resistance | 400Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 5A / 250V AC |
| Contact current max. | 5A |
| Relay variant | miniature |
| Type of relay | electromagnetic |
| Coil voltage min. | 9V DC |
| Coil power consumption | 360mW |
| Relay series | REL |