Converter: DC/DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REM4A-0515S/SMD
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REM4A-0515S/SMD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
| Output current | 234mA |
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection, voltage drop |
| Application | medical applications |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 4.5...12V DC |
| Additional functions | disturbance filter |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 100kHz |