Converter: DC/DC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REM4A-2415D
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REM4A-2415D
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC
| Output current | 117mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP16 |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection, voltage drop |
| Application | medical applications |
| Body dimensions | 24.3x14.4x10.2mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Additional functions | disturbance filter |
| Insulation voltage | 5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Output current 2 | 117mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 100kHz |