Converter: DC/DC; 60W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Iout: 4A; 2.3"x1.5"
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REM60-2415SW
Tootja: RECOM
Tootja tootekood: REM60-2415SW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 60W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Iout: 4A; 2.3"x1.5"
| Output current | 4A |
| Mounting | SMT |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 57.9x36.8x12.7mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 5kV |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |