Resistor: wire-wound; screw; 383Ω; 10W; ±1%; 20ppm/°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RER45F3830RC02
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: RER45F3830RC02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: wire-wound; screw; 383Ω; 10W; ±1%; 20ppm/°C
| Mounting | screw |
| Power | 10W |
| Resistance | 383Ω |
| Type of resistor | wire-wound |
| Tolerance | ±1% |
| Leads | for soldering |
| Max. operating voltage | 62V |
| Temperature coefficient | 20ppm/°C |
| Conform to the norm | MIL-PRF-39009 |
| Dimensions (a x b x c) | 19.05x20.32x9.91mm |