Display: OLED; graphical; 2.8"; 256x64; Dim: 84x25.8x2.6mm; red
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RET025664ARPP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: RET025664ARPP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 2.8"; 256x64; Dim: 84x25.8x2.6mm; red
| Supply voltage | 2.4...2.6V DC |
| Colour | red |
| Interface | 6800, 8080, SPI |
| Number of pins | 30 |
| Dimensions | 84x25.8x2.6mm |
| Type of pin configuration | 1x30 |
| Display resolution | 256x64 |
| Screen size | 2.8" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | TAB |
| Window dimensions (H x W) | 71.104x19.264mm |
| Kind of controller | SSD1322U |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |