Display: OLED; graphical; 5.5"; 256x64; Dim: 146x45x2.05mm; green
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RET025664DGPP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: RET025664DGPP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 5.5"; 256x64; Dim: 146x45x2.05mm; green
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | green |
| Number of pins | 30 |
| Dimensions | 146x45x2.05mm |
| Type of pin configuration | 1x30 |
| Display resolution | 256x64 |
| Screen size | 5.5" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | TAB |
| Window dimensions (H x W) | 135.65x33.89mm |
| Kind of controller | SSD1322 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |