Display: LCD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX009616AYPP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REX009616AYPP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: LCD
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | yellow |
| Interface | I2C |
| Number of pins | 14 |
| Dimensions | 29.1x9.2x1.3mm |
| Type of pin configuration | 1x14 |
| Display resolution | 96x16 |
| Screen size | 0.84" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 21.104x3.504mm |
| Kind of controller | SSD1306 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 620µm |