Display: OLED; graphical; 96x64; Dim:24.9x22.95x1.65mm; blue
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX009664ABPP3N0
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 96x64; Dim:24.9x22.95x1.65mm; blue
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | blue |
| Number of pins | 25 |
| Dimensions | 24.9x22.95x1.65mm |
| Type of pin configuration | 1x25 |
| Display resolution | 96x64 |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 19.946x13.418mm |
| Kind of controller | SSD1305Z |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 650µm |