Display: OLED; graphical; 1.54"; 128x64; Dim: 42.04x27.22x1.45mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX012864AAAP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REX012864AAAP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 1.54"; 128x64; Dim: 42.04x27.22x1.45mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | amber |
| Interface | 4-wire SPI, 6800, 8080, I2C |
| Number of pins | 24 |
| Dimensions | 42.04x27.22x1.45mm |
| Type of pin configuration | 1x24 |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 1.54" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 35.05x17.51mm |
| Kind of controller | SSD1309 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |