Display: OLED; graphical; 128x64; Dim: 75x52.7x8.5mm; white; PIN: 20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX012864JWPP3N00000
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REX012864JWPP3N00000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 128x64; Dim: 75x52.7x8.5mm; white; PIN: 20
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Contacts pitch | 2.54mm |
| Colour | white |
| Number of pins | 20 |
| Dimensions | 75x52.7x8.5mm |
| Type of pin configuration | 1x20 |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 2.42" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 55.01x27.49mm |
| Kind of controller | SSD1309 |
| Type of display | OLED |