Display: OLED; graphical; 0.96"; 128x64; Dim: 26.7x19.26x1.26mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX012864MXPP3N00001
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REX012864MXPP3N00001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 0.96"; 128x64; Dim: 26.7x19.26x1.26mm
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | yellow/blue |
| Interface | 6800, 8080, I2C, SPI |
| Number of pins | 30 |
| Dimensions | 26.7x19.26x1.26mm |
| Type of pin configuration | 1x30 |
| Display resolution | 128x64 |
| Screen size | 0.96" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 23.744x13.204mm |
| Kind of controller | SSD1306 |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 400µm |