Display: OLED; graphical; 128x128; Dim: 37.18x41.23x2.05mm; yellow
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
REX128128BYPP3N00001
Tootja: RAYSTAR OPTRONICS
Tootja tootekood: REX128128BYPP3N00001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Display: OLED; graphical; 128x128; Dim: 37.18x41.23x2.05mm; yellow
| Supply voltage | 2.8...3.3V DC |
| Colour | yellow |
| Interface | 6800, 8080, I2C, SPI |
| Number of pins | 24 |
| Version | round |
| Type of pin configuration | 1x24 |
| Display resolution | 128x128 |
| Screen size | 1.18" |
| Kind of display | graphical |
| Display technology | COG |
| Window dimensions (H x W) | 30x30mm |
| Kind of controller | SSD1327ZB |
| Type of display | OLED |
| Ribbon cable pitch | 500µm |