Resettable Fuse, PPTC, 3425 (8763 Metric), PolySwitch Series, 15 VDC, 2.5 A, 5 A, 25 s
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RF0313-000
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: RF0313-000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resettable Fuse, PPTC, 3425 (8763 Metric), PolySwitch Series, 15 VDC, 2.5 A, 5 A, 25 s
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | ≤ 85°C |
| Contact plating | tinned |
| Current rating | 2.5A |
| Max. voltage | 15V |
| Max operating temperature | 85°C |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Breaking capacity | 40A |
| Switched current | 5A |