Fuse: PTC polymer; 2.6A
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
RF1543-000
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: LR4-260F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: PTC polymer; 2.6A
| Mounting | THT |
| Power | 2.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 5.5mm |
| Current rating | 2.6A |
| Max surge current | 100A |
| B dimension | 5.5mm |
| A dimension | 23.1mm |
| C dimension | 1mm |
| E dimension | 5.5mm |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Min. resistance | 20mΩ |