Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 30A; 24÷240VAC; DIN,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RGC1A23D30KKE
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RGC1A23D30KKE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 30A; 24÷240VAC; DIN,on panel
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Switched voltage | 24...240V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |