Relay: solid state; Ucntrl: 24÷190VDC; Ucntrl: 20÷275VAC; 75A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RGC2A60A75GGEAFM
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RGC2A60A75GGEAFM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 24÷190VDC; Ucntrl: 20÷275VAC; 75A; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting, on panel |
| Supply voltage | 90...250V AC |
| Max. operating current | 75A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Switched voltage | 42...660V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 3-phase |
| Type of relay | solid state |