Resettable Fuse, PPTC, PolySwitch RGEF Series, 16 VDC, 3 A, 5.1 A, 1 s, Rectangular
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RGEF300
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: RF3202-000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resettable Fuse, PPTC, PolySwitch RGEF Series, 16 VDC, 3 A, 5.1 A, 1 s, Rectangular
| Mounting | THT |
| Power | 2.3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 7.6mm |
| Current rating | 3A |
| Max surge current | 100A |
| B dimension | 11mm |
| A dimension | 7.1mm |
| Max operating temperature | 85°C |
| C dimension | 5.8mm |
| E dimension | 3mm |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Switched current | 5.1A |