Solid State Relay, DPST-NO, 50 A, 660 VAC, Panel, Spring, Zero Crossing
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RKD2A60D50C
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: RKD2A60D50C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Solid State Relay, DPST-NO, 50 A, 660 VAC, Panel, Spring, Zero Crossing
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Series | RK |
| Body dimensions | 44.5x58x33mm |
| Switched voltage | 42...660V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 2-phase |
| Type of relay | solid state |