Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RQ3E120ATTB
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RQ3E120ATTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -39A |
| Pulsed drain current | -48A |
| Power dissipation | 20W |
| On-state resistance | 11.3mΩ |
| Gate charge | 62nC |