Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RQ3E120GNTB
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: RQ3E120GNTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 27A |
| Pulsed drain current | 48A |
| Power dissipation | 15W |
| On-state resistance | 13.8mΩ |
| Gate charge | 10nC |