Converter: DC/DC; 40W; Uin: 14÷160V; Uout: 54VDC; Iout: 0.741A; 68g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RQB40W12-110S54
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RQB40W12-110S54
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 40W; Uin: 14÷160V; Uout: 54VDC; Iout: 0.741A; 68g
| Mounting | THT |
| Case | Quarter Brick |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...90°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Body dimensions | 57.9x36.8x12.7mm |
| Output voltage | 54V DC |
| Input voltage | 14...160V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Conform to the norm | EN 50155 |
| Switching frequency | 250kHz |