SWITCH, ROCKER, SPST, 16A, 125VAC, BLACK
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
RR3112ABLKBLKNAF0
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RR3112ABLKBLKNAF0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, ROCKER, SPST, 16A, 125VAC, BLACK
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...65°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 7.1mm |
| Mounting hole diameter | Ø20.2mm |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 20000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Button height | 5.8mm |
| Key button colour | black |
| Button marking | • |