SWITCH, ROCKER, SPST, 10A, 125VAC, BLACK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RR3130ABLKBLKFS
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RR3130ABLKBLKFS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SWITCH, ROCKER, SPST, 10A, 125VAC, BLACK
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...65°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Mounting hole diameter | Ø18.2mm |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 20000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | SPST-NC |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |