ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 6A/250VAC; black; none; Rcont max: 50mΩ
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
RR3130BBLKBLKFS
Tootja: E-SWITCH
Tootja tootekood: RR3130BBLKBLKFS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPDT; Pos: 2; ON-ON; 6A/250VAC; black; none; Rcont max: 50mΩ
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | 0...65°C |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 50mΩ |
| Terminal pitch | 4.7mm |
| Mounting hole diameter | Ø20.2mm |
| Body colour | black |
| Mechanical durability | 20000cycles |
| Illumination | none |
| Electrical life | 6000cycles |
| Contacts configuration | DPDT |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | round |
| Key button colour | black |
| Button marking | • |